tło

Tawerna u Flisaka

vis a vis Zamku w Malborku


Ogródek i panorama

Po zwiedzaniu warto zobaczyć jego panoramę. Nasza lokalizacja poza wyjątkową kuchnią to również nasz ogromny atut. Przepiękna panorama zachodniej strony zamku, jedna z najbardziej popularnych wśród fotografów oraz rysowników. Zachód słońca swym czerwonym blaskiem okrywający średniowieczne mury, zbudowane z tysięcy czerwonych cegieł, odbijających się w lustrze rzeki, to niepowtarzalny widok, który gości w naszych oknach regularnie. Ktokolwiek go pierwszy raz dostrzegł, wraca ponownie jak zaczarowany.
Nasze zabudowania stylizujemy na osadę flisacką, czyli miejsce w którym po ciężkiej pracy wypoczywał Flisak, jadał dania przygotowane przez jego ukochaną, ale również sam często gotował, ponieważ wielomiesięczne spławy wymagały jednocześnie umiejętności kulinarnych, Flisacy poza złowionymi w trakcie spławu rybami żywili się głównie zapasami które przygotowywali wcześniej.
Sąsiedztwo wody relaksuje, szczególnie w miesiącach letnich nasz ogródek wypełnia się po brzegi gośćmi poszukującymi poza dobrą kuchnią również wyjątkowej atmosfery, klimatu wody oraz pięknego widoku Zamku. Przy ogródku mamy wędzarnię, piec chlebowy opalany drewnem, grille, ale również atrybuty flisackiego rzemiosła z tablicami informacyjnymi, z których dowiemy się trochę o historii flisactwa oraz malborskich portach i mostach historycznych, ponieważ przy naszym nabrzeżu na przestrzeni lat odbywał się załadunek cegieł na jednostki pływające, pochodzących z okolicznych cegielni i wysyłanych min. do Gdańska.
Zapraszamy do galerii zdjęć i odwiedzania naszej Stanicy.

← Powrót na stronę główną

tlo
Kontakt Karczma U Flisaka
stanica Malbork ul. Wałowa
(nabrzeże, na przeciw Zamku)
tel. 509 800 633, 509 800 632
email: kontakt@uflisaka.pl, biuro@uflisaka.pl