tło

Tawerna u Flisaka

vis a vis Zamku w Malborku


Tawerna U Flisaka i stanica żeglarska Malbork (a.d. 2007)

Nasze MENU
Drzwi naszej Tawerny zostały otwarte w roku 2007, 13 czerwca. Od początku działalności koncentrujemy się na specjałach naszego regionu. Produktami podstawowymi naszej kuchni są potrawy odtwarzane z historycznych przepisów kuchni żuławskiej oraz ludów dawnego rzemiosła flisackiego. Kuchnia wyposażona jest w urządzenia do obróbki cieplnej na żywo, przygotowywane na nabrzeżu, min: pieczenie, wędzenie, gotowanie na parze czy po prostu smażenie.
Nasze autorskie dania: pikantna zupa rakowa z kluskami domowymi, sandacz na warzywach blanszowanych z sosem śmietanowym zapiekany mozarellą, kaczka faszerowana kaszą i jabłkami zapiekana w brytfannie, podpłomyki flisackie z trzech rodzajów mąk oraz kociołek retmański, czyli duszona łopatka z warzywami i grzybami na kluskach domowych podawana, jak również kiełbasy i ryby z naszej wędzarni, zlokalizowanej na nabrzeżu. Latem nasze podpłomyki wypiekamy w piecu chlebowym opalanym drewnem. Zimą z uwagi na warunki pogodowe część naszych potraw przygotowywanych pod gołym niebem z oczywistych powodów nie jest dostępna.
Organizując biesiadę czy przyjęcie na zamówienie menu uzgadniamy indywidualnie.

NAPOJE nie tylko alkoholowe
Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszych koktajli, drinków, szotów oraz piw regionalnych, których w stałej ofercie ponad pięćdziesiąt posiadamy, min. pięć rodzajów piw z nalewaka, kilkadziesiąt innych butelkowanych oraz duży wybór win rekomendowanych przez doświadczonych sommelierów, również wielu innych na zamówienie mocniejszych trunków, niemożliwych do spisania, których obowiązkowo trzeba posmakować.
Na miejscu wyciskamy soki z owoców i warzyw.

USŁUGI DODATKOWE
Spodziewasz się gości?, zaproś ich do nas!
Zorganizujemy każde przyjęcie czy biesiadę, na życzenie z pokazami walk lub tańców rycerskich czy fair show połączonych np. z nocnym zwiedzaniem zamku lub po prostu degustacją win lub koktajl barem. Posiadamy niezbędne zaplecze do obsługi grupy dla 60. osób na sali oraz znacznie większej na nabrzeżu.
Obsługujemy również grupy dla organizatorów wycieczek do Zamku w Malborku oraz rezerwacje indywidualne stolików, połączone na życzenie z dodatkowymi atrakcjami.
Z uwagi na bardzo duży ruch w sezonie letnim w okresie od Maja do Września, nie podejmujemy się realizacji większych zamówień.

PAMIĄTKI
W ofercie nasze Tawerny posiadamy również pamiątki z pobytu w Malborku, min. kubki z przepięknymi zdjęciami Zamku, magnesy, pocztówki oraz zestawy pamiątkowe piw z naszego regionu. Oferta pamiątek jest cały czas rozbudowywana.

POMOST rekreacyjny z widokiem na ZAMEK
Posiadamy przy naszym nabrzeżu pomost cumowniczy, mogący pomieścić kilka jednostek typu houseboat, żaglówek czy po prostu jednostek motorowych. Pomost służy do cumowania jednostek odwiedzających naszą Tawernę gości i jest bezpłatny. Oczywiście jest możliwość pozostania na noc z podłączeniem do mediów i w tym przypadku pobieramy symboliczną opłatę, wszystkie szczegóły uzgadniamy w barze Tawerny po zacumowaniu jednostki. Jednostki cumujemy zgodnie z wskazówkami opisanymi na pomoście.
Nie posiadamy na wyposażeniu prysznica.

Zapraszamy do naszej Tawerny przez cały rok, latem pracujemy do późnych godzin wieczornych, zimą głównie do godziny 18, w weekendy dłużej.

Zapraszamy do sprawdzania aktualności na naszym Fanpage (Stanica u Flisaka) na Facebooku.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego
Panorama Zamku Krzyżackiego z perspektywy wody, zapraszamy z rodziną lub przyjaciółmi. Oferujemy do wynajęcia rowerki wodne, w tym garbusik i delfinki oraz łódki cztero i pięcioosobowe, wszystkie wyposażone w materace oraz daszki typ „bimini”. Wypożyczalnia czynna w okresie letnim od godziny 10 do 18. OFERTA SPECJALNA w pakiecie wynajmu obiadokolacja w naszej Tawernie, po aktualną ofertę zapraszamy do naszego Baru.

← Powrót na stronę główną

tlo
Kontakt Tawerna U Flisaka
stanica Malbork ul. Wałowa
(nabrzeże, na przeciw Zamku)
tel. 509 800 633, 509 800 632
email: kontakt@uflisaka.pl, biuro@uflisaka.pl